Bezpečnosť a automatizácia pre lanovku na Zugspitze

Automatizačný systém PSS 4000 zabezpečuje lanovku na Zugspitze.

Na Zugspitze, najvyššej nemeckej hore (2.962 m), bola zahájená prevádzka novej lanovky. Kyvadlová dráha, ktorá nie je ďaleko od rekordu, prekonáva na dĺžke 4.467 m výškový rozdiel 1.945 metrov. 

Dve kabíny prepravia k horskej stanici a späť do údolia za hodinu až 580 návštevníkov. Pri dennom počte prepravovaných osôb až 5 000 je na prvom mieste bezpečnosť!

Preto bol pre bezpečnú prevádzku lanovky využitý automatizačný systém PSS 4000. Firme Pilz sa spoločne s firmou Frey AG Stans, ktorá je súčasťou koncernu Doppelmayr / Garaventa, podarilo vytvoriť pre lanovku na Zugspitze dokonale bezpečné riešenie, ktoré ovláda celé zariadenie .

Automatizačný sytém PSS 4000

PSS 4000 konkrétne zaisťuje bezpečné riadenie a komunikáciu medzi kompletným systémom a jeho jednotlivými časťami, napr. riadením pohonov, diaľkovým ovládaním alebo vizualizáciou.

Automatizačný systém je programovaný a upravovaný softvérom PAS 4000. Súčasťou riešenia sú navyše špeciálne koncepcie deaktivácie.

Stručný návod ako pripojiť softvér PAS 4000 k riadiacej jednotke PSS

„Koncepciu deaktivácie predstavujú opatrenia, ktoré zabezpečia prevádzku aj v prípade, ak by jednotlivé subsystémy vypadli,” hovorí Hansruedi Schleiss, Frey AG Stans.

Automatizačný systém PSS 4000 firmy Pilz môže riadiť ako bezpečnostné, tak i automatizačné funkcie, a to bolo rozhodujúcim dôvodom pre jeho použitie. Obe funkcie teda nevyžadujú žiadnu diferenciáciu.

Lanovka na Zugspitze

Táto lanovka je najmodernejšia svojho druhu. Získali sme úplne nové vybavenie, nielen hardvér, teda technické zariadenia, ale tiež dokonalý systém riadenia a prehľadnú vizualizáciu. Riešenie je prvotriedne. Patríme v Nemecku k špičke a potrebujeme teda špičkové riešenie.

Prevádzkový vedúci

Prehľad výhod aplikácie

  • Riadenie spája funkcie bezpečnosti i automatizácie
  • Realizácia koncepcií deaktivácie
  • Jednoduché programovanie a konfigurácia so softvérom PAS 4000

„Spolupráca bola vždy veľmi konštruktívna a pozitívna, najmä pri vývojových projektoch, ktoré tomuto projektu zariadení predchádzali. Aj v budúcnosti sa budeme spoločne zaoberať vývojom a realizovať projekty a tešíme sa na ďalšiu pozitívnu spoluprácu s firmou Pilz“ hovorí Hansruedi Schleiss, delegát správnej rady.


Zdroj: www.pilz.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *