Autonómne vysokozdvižné vozíky s výkonnou PC technológiou

Autonómne vysokozdvižné vozíky sa uplatňujú predovšetkým v oblasti automatizovanej výroby a logistiky.

Rodinná firma Movanis vyvíja a predáva autonómne vysokozdvižné vozíky. Pre optimálnu navigáciu a pohyb v teréne sú vozíky vybavené kamerami, skenermi a senzormi. Autonómne vysokozdvižné vozíky sú praktickým riešením najmä v prípade nedostatku vodičov a uplatňujú sa predovšetkým v oblasti automatizovanej výroby a logistiky.

Rychlé a účinné spracovanie dát

Mimoriadne rýchle a účinné spracovanie dát a signálov je zabezpečené vďaka riadiacej a komunikačnej technológii priemyselných počítačov Siemens. Autonómne vysokozdvižné vozíky sa uplatňujú predovšetkým v oblasti automatizovanej výroby a logistiky a zároveň sú praktickým riešením v prípade nedostatku vodičov.

Kupujeme štandardné modely od výrobcov vysokozdvižných vozíkov aj z vlastnej produkcie a dodatočne ich obohatíme o najmodernejšie vybavenie,“ vysvetľuje generálny riaditeľ Movanis Bart Clymans. Na vozíky sú inštalované napríklad laserové skenery, senzory či 3D kamery, ktoré merajú hĺbku priestoru.

Autonómne vysokozdvižné vozíky sú vybavené kamerami, skenermi a senzormi

Všetko vybavenie zachytáva okolité prostredie s mimoriadnou presnosťou. Pre určenie polohy sú na vozíky používané v exteriéri umiestnené GPS zariadenia. Rýchle a spoľahlivé spracovanie všetkých snímaných dát zaisťuje mimoriadne výkonný počítač.

Spoločnosť Movanis sa po vykonaní rozsiahlych testov rozhodla pre priemyselné počítače Siemens s dvojjadrovými procesormi. Autonómne vysokozdvižné vozíky sú tiež vybavené priemyselnými počítačmi Siemens a riadiacou a komunikačnou technológiou pre optimálne spracovanie dát a signálov zo zabudovaných kamier a skenerov.

Dva procesory zabezpečia optimálnu výkonnosť

Jeden procesor zodpovedá za riadenie polohy a pohybu a druhý sleduje bezpečnosť prevádzky. Toto rozdelenie neznamená len rýchle spracovanie dát, ale je aj podmienkou udelenia označenia CE.

Obidva procesory sa sledujú aj navzájom, aby zabezpečili spoľahlivé fungovanie integrovaného bezpečnostného systému a núdzového zastavenia. Priemyselné počítače 427E sa obsluhujú pomocou dotykových panelov Simatic.

Automatizácia je zárukou spoľahlivej výroby

Samoobslužné vozíky nie sú prevádzkované v absolútnej izolácii od svojho okolia. Naopak – neustále komunikujú medzi sebou navzájom, s dispečingom a výrobným zariadením. „Bezdrôtovú komunikáciu zabezpečujú moduly Siemens Scalance,“ vysvetľuje riaditeľ spoločnosti Movanis Bart Clymans.

Vysokozdvižné vozíky sú vybavené priemyselnými počítačmi dvojjadrovými procesormi a riadiacou a komunikačnou technológiou pre optimálne spracovanie dát

Obsluha tak môže vozík kedykoľvek lokalizovať, prijíma upozornenie v prípade zistenia poruchy alebo odosielať príkazy do zariadenia.

„Vozíkom môžu zasielať správy aj ďalšie stroje, napríklad keď je balenie pripravené na vyzdvihnutie z výroby.“ Priemyselné počítače sa obsluhujú pomocou dotykových panelov Simatic.

Samoobslužné vozíky využívajú moduly Scalance k nepretržitej komunikácii medzi sebou navzájom, s dispečingom a výrobným zariadením.

Autonómne vysokozdvižné vozíky ponúkajú množstvo výhod v oblasti automatizovanej výroby a logistiky, ale môžu aj nahradiť nedostatok pracovných síl a zachovať tak plynulosť celej prevádzky a výroby.


Zdroj: www.siemens.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *