Elektrické autobusy bude nabíjať ABB

Elektrické jedno-podlažné autobusy sa na začiatku roku 2020 chystajú do ulíc Singapuru.

Spoločnosť ABB vyhrala kontrakt na dodanie nabíjacej infraštruktúry pre 40 jedno-podlažných elektrických autobusov. Inteligentné riešenie od ABB prináša modulárnu konštrukciu nabíjacích staníc, bezpečnú a spoľahlivú prevádzku a vzdialenú servisnú správu a riadenie dát, čo povedie k zelenšej a udržateľnej verejnej doprave v Singapure.

ABB pre projekt dodá štyri nabíjacie stanice s výkonom 450 kW spolu s ich inštaláciou a uvedením do prevádzky. Vďaka riešeniu príležitostného nabíjania OppCharge budú môcť elektrické autobusy na vybraných zastávkach rýchlo dobiť svoju batériu za menej ako 10 minút pomocou automatického výsuvného modulu zo strechy vozidla.

Ďalších 10 nabíjacích staníc s výkonom 150 kW bude slúžiť k nočnému dobíjaniu elektrických autobusov, čo je finančne veľmi výhodné riešenie. V depe sa tak počas noci môžu nabíjať viaceré autobusy naraz, pričom napríklad za približne 4,5 hodiny sa dokáže plne nabiť 20 autobusov.

Keď sme si vyberali dodávateľa nabíjacej infraštruktúry pre naše elektrické autobusy, hľadali sme predovšetkým riešenie, ktoré sa bude ľahko inštalovať, časom sa bude dať jednoducho modernizovať a zabezpečí nám najvyššiu úroveň bezpečnosti a spoľahlivosti.

riaditeľ BYD Singapore Allen Zheng

“Sme naozaj hrdí na to, že sme spolu s našimi partnermi súčasťou prebiehajúcej zmeny na poli e-mobility v Singapure,“ nadväzuje šéf ABB pre oblasť nabíjacej infraštruktúry Frank Muehlon.

Mestá rýchlo rastú a vyvíjajú sa a my sa tešíme, že stojíme na počiatkoch revolúcie udržateľnej a čistej dopravy v Singapure.

ABB je v súčasnosti popredným svetovým dodávateľom infraštruktúry nabíjania pre elektrické autá, elektrické a hybridné autobusy a svoje elektrifikačné riešenia poskytuje aj pre lode a železničnú dopravu. Na trh s elektromobilitou vstúpila v roku 2010 a odvtedy predala viac ako 11 000 rýchlonabíjacích staníc v 76 krajinách sveta.

Časopis Fortune nedávno umiestnil spoločnosť ABB na 8. miesto vo svojom rebríčku firiem, ktoré “menia svet” práve za jej prínosy v oblasti e-mobility.


Zdroj: www.abb.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *