Nová aplikácia prepojí svetovú výstavu Expo 2020 v Dubaji s internetom vecí

Spoločnosť Siemens vyvíja novú cloudovú aplikáciu pre svetovú výstavu Expo 2020 v Dubaji.

Nová cloudová aplikácia pre svetovú výstavu Expo 2020 v Dubaji by sa mala stať vzorovým modelom pre chytré mestá budúcnosti. Časť výstavných priestorov už bola pripojená k internetu vecí (IoT).

Aplikácia by mala počas šiestich mesiacov trvania dubajského Expa 2020 zaistiť jeho digitálnu optimalizáciu, spríjemniť návštevníkom pobyt a znížiť spotrebu vody a energie.

Spočiatku sa zameria na dve hlavné oblasti – environmentálny monitoring a zavlažovanie. V tejto fáze bude zhromažďovať, monitorovať, korelovať, analyzovať a vizualizovať dáta z výstaviska, čím umožní sledovanie a riadenie infraštruktúry zo statických aj mobilných prístrojov v reálnom čase.

Aplikácia, ktorá je vyvíjaná v úzkej spolupráci s Expo 2020 Dubaj, prešla testovaním v projektovej kancelárii výstaviska. S postupom dokončovania infraštruktúry bude rozširovaná o ďalšie oblasti, ako je napríklad udržateľnosť, monitorovanie nabíjania elektromobilov a ďalšie možnosti využívania dát, aby do jednej aplikácie začlenila najrôznejšie prvky tvoriace chytré mesto.

Nakoniec bude pripojená k celému ekosystému Expa. Vznikne tak nejprepojenějšia svetová výstava v histórii, ktorá predstaví možnosti integrácie mestskej infraštruktúry do internetu vecí.

S novou digitálnou aplikáciou sa Expo 2020 v Dubaji stane nejprepojenějším veľtrhom v histórii. A to je skutočne veľký pokrok v našom skúmaní možností, ako digitalizácia a technológia IoT môžu pomôcť riešiť problémy, ktorým jednotlivé mestá čelia.

„Prepojenie infraštruktúry najväčšej akcie v arabskom svete s internetom vecí znamená, že dokážeme ďalej formovať rozvoj inteligentných miest budúcnosti po celom svete.“

Technologický riaditeľ dubajského Expa 2020 k tomu poznamenal:

„Aplikácia Siemens je skvelým príkladom toho, čoho sa snažíme pri prípravách Expa 2020 dosiahnuť – chceme našim partnerom ponúknuť testovacie miesto, kde budú vo veľkom meradle využívané najrôznejšie inovácie a skúmaný potenciál nových technológií. Cieľom je zabezpečiť kvalitné fungovanie a zážitky v súlade s našimi hlavnými témami, ktorými sú príležitosť, mobilita a udržateľnosť”.


Strojové učenie a umelá inteligencia

Nová aplikácia sa bude rozrastať spoločne s miestom konania svetovej výstavy. Postupne budú začlenené funkcie pre využitie strojového učenia a umelej inteligencie na podporu predpovedí.

Akonáhle aplikácia získa dostatočné množstvo historických dát zo senzorov, môže byť vytvorený model pre učenie a môžu sa vykonávať predikcie a predpovede.

Ak bude napríklad pripojená k meteorologickej stanici, môže využiť historické a reálne dáta o počasí a kvalite vzduchu pre predpoveď pravdepodobnosti vzniku piesočné búrky, a následne vytvoriť vhodné odporúčania pre infraštruktúru veľtrhu. Aplikácia dokáže využiť dáta zo senzorov všetkých výrobcov, takže nie je závislá na konkrétnych senzoroch a bránach.

Aplikácia pre Expo 2020 používa MindSphere – otvorený operačný systém a cloudové riešenia spoločnosti Siemens pre internet vecí, a bola kompletne navrhnutá a vyvinutá v rámci jeho ekosystému.

Pri prihlásení sa užívateľovi zobrazí grafická vizualizácia výkonu infraštruktúry veľtrhu. Aplikácii porozumejú a môžu ju intuitívne používať aj tí, ktorí nie sú príliš technicky zruční.

Digitálna infraštruktúra

Siemens je pre Expo 2020 v Dubaji partnerom pre digitalizáciu infraštruktúry a realizuje tu jednu z najväčších inštalácií technológií pre digitálne budovy na svete.

Počas šiestich mesiacov by Expo 2020 malo prilákať cez 25 miliónov návštevníkov, a riešenie spoločnosti Siemens prepojí pomocou MindSphere viac ako 130 objektov. Aj tým sa bude Siemens podieľať na plnení cieľov Expa 2020 v Dubaji zameraných na energetickú účinnosť, komfort návštevníkov a bezpečnosť.

Plán výstaviska Expo 2020 v Dubaji

Zdroj: www.siemens.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *