Ako riadiť rôzne typy mobilných robotov jedným systémom?

Nový mobilný robot LD-250 od spoločnosti Omron zvládne zaťaženie 250 kg a je najsilnejším prírastkom do radu mobilných robotov LD.

Nový mobilný robot, ktorý bol uvedený na trh celosvetovo, spoločne s aplikáciou Fleet Manager, ktorá ako prvá v odbore umožňuje riadenie viacerých mobilných robotov s rôznymi nosnosťami prostredníctvom jedného systému, pomôže s realizáciou flexibilnejšieho a optimalizovaného systému autonómnej prepravy materiálu.

Nový model LD-250 môžeme použiť na prepravu veľkých automobilových komponentov, ako sú bloky prevodoviek a objemné baliace materiály.

S odolnejšou konštrukciou dokáže mobilný robot LD-250 zvládnuť až 250 kg

Aby bolo možné optimalizovať autonómny systém na prepravu materiálu, naše prvé aplikácie v obore s názvom Fleet Manager dokážu riadiť rozmanitý robotický park čítajúci až 100 mobilných robotov o rôznych nosnostiach a funkciách, a to prostredníctvom riadenia prevádzky, správy batérií a navigácie vozidiel.


Využitie mobilného robota

S vyššou nosnosťou (250 kg) a odolnejšou konštrukciou je nový robot pôsobivým doplnkom celého radu mobilných robotov. Model je navyše vybavený silnejšími kovovými plátmi, ktoré odolajú neúmyselným vonkajším nárazom a zvládnu náročnejšie pracovné úlohy.

Mobilný robot je vhodný napríklad na prepravu objemných predmetov, ako sú bloky prevodoviek, sedadlá alebo káblové zväzky v automobilovom priemysle. Ďalej je vhodný pre objemné baliace materiály v potravinárskom a komoditnom priemysle.


Rozmanitý robotický park

Vďaka špičkovej aplikácii Fleet Manager môžeme ľahko spravovať najrôznejšie mobilné technológie čítajúce až 100 robotov, vrátane nového modelu LD-250. Môžu byť ovládané rovnakým systémom bez obáv z kompatibility alebo výkonu.

Vďaka aplikácii Fleet Manager je možné riadiť rozmanitý robotický park čítajúci až 100 mobilných robotov.


Rýchlejšia návratnosť investícií

Model LD-250 nám umožňuje umiestniť na mobilný robot oveľa viac, čo vo výsledku znamená menej ciest s ťažšími nákladmi a teda vyššiu návratnosť investícií. Môžeme zároveň kombinovať a párovať modely LD tak, aby vytvorili čo najefektívnejší a najflexibilnejší systém prepravy materiálu.


Flexibilita robotov

Rad LD ponúka veľmi prispôsobivé mobilné riešenia pre priemyselné prostredie. Model LD-250 môžeme ľahko prispôsobiť pomocou vrchných dosiek dopravníkov a adaptívnych mechaník pre manipuláciu s materiálom tak, aby sa vytvorilo riešenie, ktoré najlepšie vyhovuje potrebám v priemysle.

Nový robot taktiež využíva možnosť prispôsobenia mobilných robotických parkov s príslušenstvom, ktoré zlepšuje výkon, ako je HAPS (High Accuracy Positioning System, systém polohovania s vysokou presnosťou), bočne lasery a lokalizácia kamerového systému Acuity (patentovaná technológia Acuity poskytuje doplnkovú metódu „lokalizácie“, vďaka nej sa môže mobilný robot prispôsobiť často sa meniacemu prostrediu).

Integrácia robotov LD-250 a kolaboratívnych robotov Omron TM tiež otvára nový trh pre silnú extrakciu „mobilných manipulátorov“, ktoré môžu popri preprave materiálu zvládať aj manipulačné úlohy.


Zdroj: www.omron.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *