3 kľúčové vlastnosti kolaboratívnych robotov

Kolaboratívne roboty optimalizujú v niektorých prípadoch produkciu o viac ako 20%. A to vďaka tomu, že prevezmú monotónnu a potenciálne nebezpečnú prácu od zamestnancov.

Vďaka ľahkej inštalácii a rýchlemu nastaveniu pracovnej činnosti pomocou intuitívneho používateľského prostredia sú kolaboratívne roboty pripravené začať pracovať počas necelého jedného dňa.

A to za asistencie vlastných pracovníkov a bez potreby špecialistov. Presunutie na iné miesto, inštalácia a preprogramovanie na inú úlohu je otázkou desiatok minút.

Kolaboratívne roboty sú zvyčajne menších rozmerov, sú kompaktné, a ľahké

Kolaboratívne roboty zvyčajne nepotrebujú žiadne ochranné bariéry. Vďaka integrovaným bezpečnostným funkciám a obmedzeniam sa pri kontakte s človekom okamžite zastavia a môžu tak spolupracovať bok po boku s ľuďmi.

Spolupracujúce kolaboratívne roboty sú zvyčajne menších rozmerov, sú kompaktné, a ľahké. Možme ich upevniť na rôznych miestach s rôznymi pracovnými úlohami v rámci daného výrobného programu.

Kolaboratívne robotoy radu TM od spoločnosti Omron sú už vyše roka uvedené na celosvetový trh s cieľom realizovať inovatívne výrobné prostredie, v ktorom môžu ľudia a stroje pracovať vo vzájomnej harmónii.

Vďaka rôznym funkciám strojového videnia a jednoduchému prostrediu pre intuitívne programovanie kolaboratívnych robotov radu TM, budeme naďalej ponúkať prostriedky umožňujúce bezpečnú, flexibilnú a kolaboratívnu výrobu za účasti ľudí a strojov.

Cieľom kolaboratívnych robotov je realizácia inovatívneho výrobného prostredia

Vzhľadom k tomu, že meniace spotrebné trendy neustále skracujú životné cykly produktov, potrebujeme, aby výrobné linky spĺňali požiadavky pre častú výmenu produktov. 

Stále sa stretávame aj s nedostatkom kvalifikovaných pracovných síl, preto sa usilujeme o automatizáciu jednoduchších a monotónnych úkonov, aby sme vytvorili také pracovné prostredie, v ktorom môžu ľudia prispieť ku kreatívnejším úlohám.

Kolaboratívne roboty predstavujú jedinečné riešenie, ktoré nám umožní jednoduchú inštaláciu robotov pre automatizáciu aplikácií, ako je montáž, “Pick & Place“ a kontrola. 

Súčasťou uvedenia rady TM na trh bol aj “mobilne kompatibilný” model, ktorého môžeme hladko integrovať do špičkových autonómnych mobilných robotov radu LD. To umožňuje automatizovať komplexnejšie úlohy, ako je “Pick & Place“ do zásobníkov alebo kontajnerov, a prepájať procesy s autonómnymi mobilnými robotmi.

Autonómne mobilné roboty rady LD


3 kľúčové vlastnosti kolaboratívnych robotov TM


1. Intuitívne programovacie rozhranie znižuje čas potrebný pre programovanie

Kratšia doba potrebná pre inštaláciu a nastavenie v porovnaní s tradičnými priemyselnými robotmi. Intuitívne programovacie rozhranie je založené na vývojovom diagrame a ľahké učenie si vyžaduje len minimálné, alebo žiadne predchádzajúce skúsenosti s programovaním robotov.


2. Integrovaný kamerový systém na ramene skracuje čas potrebný pre nastavenie

Rada TM zahŕňa vstavaný kamerový systém a integrované osvetlenie. Vďaka širokému zornému uhlu nám umožňuje zaznamenávať produkty.

Tento robotický systém je vybavený rôznymi funkciami pre snímanie obrazu, ako je detekcia zhody štruktúry, čítanie čiarových kódov a identifikácia farieb. Zároveň umožňuje mimoriadne jednoduché nastavenie pre inšpekčné, meracie a triediace aplikácie ihneď po vybalení z krabice.


3. Zhoda so všetkými bezpečnostnými štandardmi spolupráce medzi človekom a strojom znižuje čas potrebný pre inštaláciu

Splnenie všetkých bezpečnostných štandardov umožňuje kolaboráciu medzi ľuďmi a strojmi a možno ju bezpečne prevádzkovať v okolí ľudí, a to bez priemyselných bezpečnostných zábran, ktorých použitie tradične vyžadujú priemyselné roboty.

Vďaka tomu sa významne znižuje čas potrebný na inštaláciu (v zhode s bezpečnostným požiadavkami ISO10218-1 pre priemyselné roboty a tiež bezpečnostným požiadavkám ISO / TS15066 pre kolaboratívne priemyselné roboty).


Zdroj: www.omron.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *