OnRobot uvádza 3-bodový uchopovač so širokým rozpätím

Novinka je určená pre manipuláciu s valcovými objektmi, vyniká vysokou nosnosťou a presnosťou v aplikáciách spojených s obsluhou strojov.

OnRobot, vedúci dodávateľ kompletného portfólia robotických nástrojov pre kolaboratívne aplikácie, predstavil model OnRobot 3FG15. Ide o kompaktný elektrický trojprstý uchopovač so širokým rozpätím prstov.

Nový koncový nástroj uľahčuje manipuláciu s valcovými súčasťami, je ľahko nastaviteľný a programovateľný, a zároveň poskytuje značnú flexibilitu pri práci s objektmi rôznych veľkostí.

Flexibilný uchopovač pre prácu s objektmi rôznych veľkostí uľahčuje manipuláciu

„Náš nový trojprstý uchopovač bol navrhnutý ako odpoveď na existujúce pneumatické trojprsté nástroje, ktoré sú rozmerné a majú obmedzenú flexibilitu,“ povedal CEO spoločnosti OnRobot.

„S našimi produktmi RG2 a RG6 sme dlho určovali trendy v oblasti elektrických paralelných uchopovačov a s trojbodovým nástrojom vstupujeme na nový trh a do sféry nového typu aplikácií. Ich užívateľom chceme poskytnúť rýchlejšie nasadenie, a presnejšiu a spoľahlivejšiu manipuláciu na výrobnej linke.“

Nové trojbodové uchopovače pre spoľahlivú a presnú manipuláciu


Stabilita úchopu a vysoká presnosť vkladania

Maximálne rozpätie uchopovača je 150 mm, vďaka čomu zvládne podporu viacerých procesov. Inovatívna trojbodová konštrukcia s maximálnym zaťažením až 15 kg umožňuje silný a stabilný úchop, ktorý môže byť alebo externý, alebo interný, čo umožňuje širokú škálu využitia.

Uchopovač, ktorý je ideálny predovšetkým pre úlohy obsluhy CNC strojov, automaticky centruje objekty a tým dosahuje maximálnu stabilitu úchopu a presnosť vkladania do CNC stroja. So silou úchopu v rozmedzí 20 – 250 N prekonáva svojím rozsahom možnosti iných prstových uchopovačov.

Maximálne rozpätie uchopovača je 150 mm so zaťažením až 15 kg

Novinka je veľmi užitočná v aplikáciách balenia, alebo paletizácie a je kompatibilná s akýmkoľvek spolupracujúcim či ľahkým priemyselným robotom na trhu. A to všetko vďaka nedávno uvedenej a oceňovanej platforme OnRobot One System .

Táto platforma poskytuje unifikované mechanické a elektrické rozhrania medzi robotickým ramenom a koncovým nástrojom OnRobot.

Nové zjednotené mechanické a elektrické rozhranie pre akékoľvek OnRobot robotické rameno a koncový nástroj (EoAT: End-of-Arm Tooling) dramaticky zjednodušuje automatizáciu s jednou platformou pre celý rad spolupracujúcich a ľahkých priemyselných robotických systémov.

Unikátna komplexnosť systému OnRobot


Hlavné vlastnosti novinky 3FG15:

  • Presný, spoľahlivý úchop s automatickým centrovaním
  • Rozpätie pre objekty od 20 mm do 150 mm
  • Interný aj externý úchop
  • Nosnosť 15kg
  • Hmotnosť 1,15 kg, sila úchopu 20 – 250 N
  • Rýchle a flexibilné nasadenie

Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *