Moderný riadiaci systém Simatic PCS neo

Prednedávnom prišiel na trh moderný procesný riadiaci systém Simatic PCS neo založený na webovej technológii a prináša nové možnosti do procesnej výroby.

Poďme sa preto pozrieť v čom tkvie tajomstvo tohto riadiaceho systému, ktorý je založený na webových technológiách a nastavuje úplne nové štandardy v oblasti automatizácie procesov. 

Simatic PCS neo predstavuje úplne nový systémový softvér, ktorý výrobným a spracovateľským podnikom ponúka jedinečné príležitosti využiť digitalizáciu vo svoj prospech a nastúpiť úspešnú cestu ich digitálnej transformácie.

Simatic PCS neo umožňuje globálnu spoluprácu pri projektovaní a riadení prevádzky prostredníctvom webu a prehľadné zobrazenie všetkých relevantných informácií na jedinom mieste. 

Prostredníctvom webu umožňuje Simatic PCS neo globálnu spoluprácu pri projektovaní a riadení prevádzky

Len si predstavte, že by mali všetci účastníci projektu k systému ľahký prístup kedykoľvek a odkiaľkoľvek pomocou zabezpečeného internetového pripojenia. Navyše paralelná spolupráca ľubovoľného počtu užívateľov prostredníctvom webu by nevyžadovala žiadne lokálne inštalácie softvéru…

Áno, toto je možné dosiahnuť pomocou inovatívneho systému Simatic PCS neo, a ešte oveľa viac.

Systém je založený na jednoznačnom rozdelení možností a správe jednotlivých rolí. Konzistentnosť informácií zaistí objektovo orientovaná správa dát ako aj jasný koncept relácií.

Užívateľom ponúka intuitívne grafické užívateľské rozhranie (GUI), v ktorom sú všetky aplikácie dostupné pomocou niekoľkých kliknutí. V systéme Simatic PCS neo možno ľahko a kedykoľvek prechádzať z náhľadu „Projektovanie“ (Engineering) do náhľadu „Monitoring a riadenie“ (Monitoring & Control). 

Ucelený, objektovo orientovaný dátový model zlepšuje efektivitu a kvalitu v priebehu celého životného cyklu závodu.

Simatic PCS neo vyniká svojou otvorenou a flexibilnou architektúrou, ktorá už obsahuje možnosti modulárneho projektovania pomocou otvoreného štandardu MTP (Module Type Package). 

Predstavenie štandardu MTP (Module Type Package)

Maximálna rozšíriteľnosť umožňuje využiť riadiace technológie u malých procesných modulov aj v najväčších fabrikách sveta. Inžinierske kódy je totiž možné opakovane použiť na ďalšie rozšírenie a prispôsobiť ich rôznym veľkostiam výrobných závodov.

Simatic PCS neo spĺňa požiadavky bezpečnostnej normy IEC 62443. Podporuje zavádzanie obrannej stratégie založenej na koncepcii hĺbkové obrany (“Defense-in-depth“).

Zároveň dôsledne spĺňa požiadavky uvedené v Charte dôvery (The Charter of Trust), ktorá špecifikuje zásady kybernetickej bezpečnosti. Nový softvérový systém Simatic PCS neo využíva inovované hardvérové ​​portfólio a aplikačnú architektúru výkonného riadiaceho systému Simatic PCS 7, verzia 9.0.

Siemens tak svojim partnerom ponúka okrem výhod nového systému aj ochranu ich investícií a know-how.


Zdroj: www.siemens.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *