Roboty vyrábajú robotov

Spoločnosť ABB začala výstavbu svojho nového závodu na výrobu a výskum robotiky v Číne, najväčšom trhu s robotikou na svete.

Očakáva sa, že zariadenie sa otvorí v roku 2021 a predstavuje celkovú investíciu 150 miliónov USD.

Nová továreň o výmere 67 000 m2 v Kangqiao neďaleko Šanghaja zavedie najnovšie výrobné procesy vrátane strojového učenia, digitálnych riešení a riešení založených na spolupráci. Bude to najvyspelejšia, najautomatickejšia a najflexibilnejšia továreň v robotickom priemysle na celom svete – centrum, kde roboty vyrábajú robotov. 

V novej továrni sa tiež bude nachádzať výskumné a vývojové stredisko na mieste, ktoré pomôže urýchliť inovácie v oblasti umelej inteligencie (AI).

Centrum bude slúžiť ako otvorené inovačné centrum, kde ABB úzko spolupracuje so svojimi zákazníkmi na spoločnom vývoji automatizačných riešení, ktoré sú prispôsobené ich individuálnym potrebám.

Robotické riešenia slúžia rôznej zákazníckej základni v Ázii, okrem iného podporujú výrobcov automobilov, najmä v oblasti elektronickej mobility, ako aj výrobcov v elektronike, potravinárstve a nápojoch, farmaceutickom priemysle, logistike a vo všeobecnom priemysle.

ABB predpovedá, že globálny predaj robotov porastie z dnešných 80 miliárd dolárov na 130 miliárd dolárov v roku 2025. Čína je najväčší trh s robotmi na svete; jeden z troch robotov predaných globálne v roku 2017 išiel do Číny.

Zriadenie novej továrne je ďalším míľnikom v rozvoji ABB v Číne a ďalej posilní naše vedúce postavenie na najväčšom svetovom trhu robotiky. Od oznámenia projektu nám bola poskytnutá veľká podpora zo strany miestnej samosprávy. Bola zaradená medzi 10 najlepších projektov iniciatívy „Výroba v Šanghaji“, čo je pre nás veľká česť.

predseda predstavenstva ABB


Digitálna továreň budúcnosti

Výroba vo vysoko automatizovanom závode bude založená skôr na bunkách automatizácie než na pevnej montážnej linke, ktorá umožní robotom pohybovať sa zo stanice na stanicu pre väčšiu prispôsobivosť a väčšiu flexibilitu ako v tradičných lineárnych výrobných systémoch. 

Automatizované riadené vozidlá (AGV) dodajú súčiastky výrobným robotom práve včas, zatiaľ čo najnovšie technológie spolupráce zabezpečia, aby ľudia a roboty mohli bezpečne pracovať bok po boku, prinášajú väčšiu flexibilitu a obratnosť vo výrobných procesoch a kombinujú výhody robotov s jedinečnými ľudskými schopnosťami.

Továreň bude kompletným digitálnym výrobným ekosystémom, ktorý bude využívať „digitálne dvojča“, a ktoré poskytne každému od manažérov, technikov, operátorov, tímom údržby informácie o údajoch a schopnostiach strojového učenia. Takto sa zlepší výkon a maximalizuje sa produktivita. 

Výstavba novej továrne na robotiku – virtuálna prehliadka

ABB bude používať strojový systém založený na strojovom učení, aby skontroloval roboty počas ich montáže, a taktiež aby sa zabezpečila najvyššia kvalita.

V nasledujúcich rokoch odhadujeme, že šírka a hĺbka nášho portfólia sa takmer zdvojnásobí. To znamená, že potrebujeme továreň, ktorá dokáže vyrábať väčšie množstvo robotov a efektívne škálovať objemy, aby sa dokázali prispôsobiť meniacim sa trhovým podmienkam a technologickým trendom.

ABB Robotics má po celom svete tri závody: nový závod v Šanghaji, ktorý nahradí existujúci závod, bude podporovať zákazníkov v Ázii. Továreň vo švédskom Västerås je určená pre európsky trh a továreň Auburn Hills v Michigane podporuje americký trh.

ABB podniká v Číne na svojom druhom najväčšom trhu – s celým radom obchodných aktivít vrátane výskumu a vývoja, výroby, predaja a služieb. Má približne 20 000 zamestnancov v 131 mestách a 44 miestnych spoločnostiach.

V Číne podniká v robotickej spoločnosti viac ako 2 000 inžinierov, technologických expertov a operatívnych lídrov na 20 miestach po celej krajine. Od roku 1992 ABB investuje v Číne viac ako 2,4 miliardy dolárov.


Zdroj: www.abb.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *