ABB poskytuje svoje digitálne služby zadarmo

Spoločnosť ABB sa rozhodla pomôcť svojim partnerom udržať výrobné závody v prevádzke tak, že poskytuje svoje digitálne služby zadarmo od 26. marca do 31. decembra 2020.


Digitálne riešenia pre budúcnosť priemyslu

Spoločnosť ABB začala pripájať svoje roboty ku cloudovým službám už v roku 2007 a dodnes dodala celosvetovo viac ako 40 000 robotov s integrovanou konektivitou, pričom približne 7 000 z nich je pripojených prostredníctvom platformy ABB Ability Connected Services vo viac ako 750 zákazníckych lokalitách v 40 krajinách sveta.

Táto technológia umožňuje znížiť počet servisných zásahov až o 25 % a dosiahnuť o 60 % rýchlejšiu dobu reakcie a odstránenie problému.

ABB začala pripájať svoje roboty ku cloudovým službám už v roku 2007


Kľúčové digitálne nástroje úplne zadarmo

V súvislosti s pandémiou ochorenia sa organizácia ABB Robotika a automatizácia rozhodla ponúkať kľúčové softvérové ​​služby úplne zadarmo.

“Týmto spôsobom chceme pomôcť svojim zákazníkom a partnerom udržať ich výrobné linky v prevádzke a zachovať kontinuitu podnikania v situácii, keď väčšina zamestnancov pracuje z domu“.

Je veľa spoločností, ktoré môžu využiť digitálne riešenie na zachovanie prevádzky. Pomocou týchto riešení je teraz možné riadiť výrobné linky na diaľku či prevádzkovať robotické linky v optimálnom režime s minimálnym zapojením ľudskej obsluhy, a spĺňať tak súčasné požiadavky na sociálny odstup a prácu na diaľku.

Digitálne nástroje takisto umožňujú pokračovať v práci a pripravovať projekty, ktoré budú vo chvíli, keď sa zamestnanci vrátia na svoje pracoviská, hotové a pripravené na spustenie.

Od 26. marca do 31. decembra 2020 poskytujeme svoje kľúčové softvérové ​​služby zákazníkom úplne zadarmo.

Medzi takto poskytované služby patrí monitoring a diagnostika stavu, softvér pre riadenie aktív, odstraňovanie problémov na diaľku a monitoring výrobných liniek produkujúcich dôležité výrobky. Ak chcete zobraziť všetky technológie, kliknite na tento odkaz.

Kľúčové digitálne nástroje sú zadarmo k dispozícii od 26. marca do 31. decembra 2020


Ktoré kľúčové SW sú ponúkané zadarmo?


1. ABB Ability ™ Connected Services – monitoring a diagnostika stavu

Vďaka ABB Connected Services môžeme monitorovať stav a výkon jedného robota alebo celej flotily, a môžeme aj na diaľku monitorovať a optimálnym spôsobom prevádzkovať robotický systém.

Softvér ABB Ability ™ Connected Services poskytuje informácie, na základe ktorých môžu pracovníci servisu okamžite riešiť problémy, ktoré by mohli viesť k nákladným neplánovaným odstávkam, a to ešte predtým, než k nim dôjde.

Predstavenie softvéru ABB Ability ™ Connected Services

2. RobotStudio®

RobotStudio je softvér, ktorý umožňuje simuláciu a off-line programovanie. Ponúka nám kompletne digitálnu repliku (digitálne dvojča) skutočného robota alebo robotického systému. Môžeme tak na diaľku sledovať, čo sa v jeho výrobnej linke deje.

ABB RobotStudio umožňuje vytvárať, simulovať a testovať kompletné robotické inštalácie vo virtuálnom 3D prostredí, bez toho aby sme museli navštíviť skutočné výrobné linky.

Všetky funkcie softvéru sú zdarma (vrátane všetkých PowerPack-ov a konvertorov CAD, digitálneho dvojčaťa a „stretnutí“ virtuálnej reality).

Programovanie offline je najlepším spôsobom ako maximalizovať návratnosť investícií vašich robotizovaných systémov. Softvér umožňuje programovanie robota na počítači bez nutnosti zastavenia výroby.

Programovanie offline je najlepším spôsobom, ako maximalizovať návratnosť investícií

RobotStudio poskytuje nástroje k zvýšeniu ziskovosti robotizovaného systému tým, že vám umožní vykonávať úlohy, akými je napríklad školenie, programovanie a optimalizácia bez nutnosti zásahu do výrobného procesu.

To prináša mnoho výhod, napríklad: zníženie rizík, rýchlejšie spustenie prevádzky, rýchlejšie zmeny nastavení a zvýšenie produktivity. RobotStudio je postavené na virtuálnom riadiacom systéme (ABB VirtualController) – presnej kópii skutočného softvéru, ktorý riadi vášho robota vo výrobe.

Preto umožňuje veľmi realistické simulácie s využitím reálnych robotických programov a konfiguračných súborov identických s tými, ktoré sú využívané vo výrobe.

RobotStudio umožňuje vytvárať, simulovať a testovať kompletné robotické inštalácie vo virtuálnom 3D prostredí

3. Virtual Technical Support – virtuálny technická podpora

V prípade, že by ste potrebovali technickú podporu, ABB Vám môže zdarma ponúknuť virtuálne technickú podporu prostredníctvom programov ako je Skype, Zoom, či Teams.

Neváhajte sa preto v takomto prípade obrátiť na svojho obchodného zástupcu ABB, prípadne môžete navštíviť webovú stránku Digital Operation Center, kde nájdete ďalšie potrebné informácie.


Zdroj: www.abb.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *