Celosvetový partnerský program pre rozvoj IIoT

Jednoduchá integrácia prevádzkových prístrojov do automatizovaných systémov je z pohľadu digitalizácie veľkou výzvou. Prečítajte si, ako tejto výzve môže pomôcť partnerský program pre otvorenú integráciu.


IIoT a digitálna transformácia v priemysle

Priemyselný internet vecí alebo IIoT (Industrial Internet of Things) označuje miliardy priemyselných zariadení – čohoľvek od strojov v továrni až po motory vnútri lietadla, ktoré sú previazané senzormi, pripojené k bezdrôtovým sieťam a generujú obrovské množstvo údajov.

Príchod ekonomických snímačov, programovateľných IoT brán a bezdrôtových sietí s veľkou šírkou pásma znamená, že akékoľvek zariadenia môžu byť navzájom prepojené a zároveň pripojené do internetu, čo umožní ich monitorovanie, zdieľanie údajov o ich stave a zároveň komunikáciu s ostatnými zariadeniami.

Všetky zozbierané údaje možno spracovať a analyzovať v reálnom čase, aby sa podnikové procesy stali efektívnejšie.

IIoT predstavuje množstvo priemyselných zariadení pripojených k bezdrôtovým sieťam, ktoré generujú obrovské množstvo údajov


Súčinnosť riešení v aplikáciách procesnej automatizácie

S postupujúcou digitalizáciou priemyselnej výroby sa jednoduchá integrácia prevádzkových prístrojov do automatizovaných systémov stáva čoraz dôležitejšou výzvou. K tomu má prispieť iniciatívny partnerský program pre otvorenú integráciu.

Program združujúci 13 výrobcov má zaručiť výbornú súčinnosť prístrojov a zariadení partnerských firiem. Začiatkom roka 2020 sa k programu pripojila spoločnosť SOFTING Industrial Automation, ktorá je dodávateľom softvéru a hardvéru slúžiaceho na integráciu techniky a dát do prostredia výrobných prevádzok a procesnej automatizácie.

Partneri v programe pre otvorenú integráciu testujú a dokumentujú interakciu svojich produktov v typických aplikáciách procesnej automatizácie. Z pohľadu užívateľa tak získavame dve dôležité výhody. Na jednej strane môžeme v každej aplikácii zapojiť najvhodnejšie prístroje a tiež ich môžeme rýchlo uviesť do prevádzky.

V rámci tohto programu ideme výrazne ďalej za horizont zavedených metód testovania v tom zmysle, že skúmame funkčnosť celých systémových architektúr v laboratórnom prostredí.

Rovnako si cenia výhod programu otvorenej integrácie aj samotní dodávatelia automatizačnej techniky. Pre tieto spoločnosti je dôležité, aby boli schopné detegovať potenciálne problémy v blízkej fáze vývoja a vyriešiť ich ešte pred inštaláciou svojich produktov na pracoviskách svojich zákazníkov.

Pre zabezpečenie súčinnosti prístrojov a zariadení sa v laboratóriách okrem štandardného testovania preveruje aj funkčnosť celých systémových architektúr. Vykonávajú sa aj skúšky pre špecifické odbory alebo konkrétne riešenia. Po úspešnom dokončení testov sa vydajú odporúčané referenčné topológie.

Pre zabezpečenie súčinnosti prístrojov sa preveruje aj funkčnosť celých systémových architektúr


13 výrobcov ako súčasť partnerského programu

Všetci partneri združení v programe pre otvorenú integráciu sú dodávateľmi riadiacej techniky, produktov pre zbernicové siete, komunikačnej priemyselnej techniky meracej techniky alebo pohonov.

Tu je kompletný zoznam všetkých zúčastnených partnerského programu: Auma Riester, Bürkert, Festo, Flowserve, Hima Paul Hildebrandt, Honeywell Process Solutions, Mitsubishi Electric, Pepperl + Fuchs, Phoenix Contact, Rockwell Automation, Schneider Electric, Turck a od nedávnej doby aj SOFTING Industrial Automation.

Dodávatelia automatizácie pre riešenia v priemyselnom prostredí sú plnohodnotnými partnermi združenia v programe pre otvorenú integráciu

Zdroj: www.endress.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *