Vyskúšajte si aplikácie MindSphere zadarmo

Spoločnosť Siemens sa rozhodla pomôcť výrobcom zvýšiť efektivitu výroby či prevádzky, a preto zdarma ponúka skúšobné balíky aplikácií MindSphere, ktoré možňujú neustály prístup k informáciám a dátam.


Zvýšenie produktivity s aplikáciami MindSphere

Výrobcovia na celom svete dnes čelia novým a neľahkým výzvam. Snažia sa udržať alebo opätovne rozbehnúť svoju prevádzku a výrobu a potrebujú nepretržitý a kompletný prehľad nad svojou prevádzkou.

Spoločnosť Siemens neustále vyvíja nové možnosti a riešenia, ako výrobcom pomôcť zvýšiť efektivitu výroby či prevádzky, a preto zdarma ponúka skúšobné balíky aplikácií MindSphere, ktoré zodpovedajú terajším požiadavkám výrobného trhu a umožňujú výrobcom neustály prístup k informáciám a dátam.

Aplikácia SIMATIC MindSphere odhalí silu našej výroby. Vďaka aplikáciám môžeme efektívne monitorovať údržbu, stav našich zariadení a systémov a sledovať ich výkonnosť v reálnom čase. To umožňuje efektívnejšie plánovanie a servis výrobných strojov a optimalizáciu výkonu výrobných liniek po celom svete.

Efektívne plánovanie, servis strojov a optimalizácia výkonu výrobných liniek po celom svete


Otvorený operačný systém využíva internet vecí (IoT)

Výrobné podniky generujú každú sekundu obrovské množstvo prevádzkových údajov o strojoch. Avšak väčšina systémov nachádzajúcich sa v starších prevádzkach nemá výpočtovú silu na spracovanie všetkých týchto nahromadených údajov.

Preto sa s cieľom optimalizácie prevádzok zvyčajne analyzuje iba zlomok údajov. Aby výrobcovia zostali konkurencieschopní, musia nájsť spôsob, ako dosahovať väčšiu zručnosť v oblasti údajov a odhaľovať nové pohľady na produktivitu, ktoré zásadne zmenia pravidlá hry. Takto vzniká priestor práve pre platformu MindSphere.

MindSphere je cloudový otvorený operačný systém a využíva internet vecí (IoT) vyvinutý spoločnosťou Siemens. Úspešne spĺňa požiadavky a potreby trhu pre priemyselný internet vecí (IIoT) s inovatívnymi technológiami a kombinuje úplné prepojenie závodu s centralizovaným zberom a analýzou rozsiahlych údajov.

Cloudový otvorený operačný systém MindSphere využíva IoT


Komplexný ekosystém založený na Cloude

Vďaka cloudovej platforme pre internet vecí MindSphere môžeme zabezpečiť kompletný prehľad o prevádzke odkiaľkoľvek na svete, dokonca aj z domu. Dokážeme tak znížiť náklady na údržbu vďaka zníženiu služobných servisných ciest.

Vďaka poskytovaniu relevantných dát v reálnom čase môžu navyše servisní technici reagovať okamžite, a tak eliminovať výskyt prestojov vo výrobe. Ako výrobcovia môžeme prostredníctvom svojich “smart“ zariadení sledovať a optimalizovať produktivitu zariadení, dostupnosť, spotrebu energie a servisné potreby strojov a pracovísk na celom svete.

Skúšobné balíky aplikácie SIMATIC môžeme získať do 31. decembra 2020 zadarmo, za predpokladu, že k objednaniu tohto balíku dôjde do 30. septembra 2020.


Čo všetko obsahuje skúšobný balík SIMATIC ?

  • SINAMICS Analyze MyDrives: Inteligentné riešenia pre monitoring a analýzu pohonov. Uľahčuje rýchle rozhodovanie, zvyšuje produktivitu a znižuje náklady.
  • SIMATIC Energy Manager: Jednoduchá analýza spotreby energie, nákladov alebo emisií.
  • SIMATIC Machine Monitor: Optimalizácia servisu a dostupnosti zariadenia. Aplikácia sleduje stav stroja po celú dobu jeho prevádzky a zaznamenáva všetky údaje o tom, ako pracuje. Po každej zmene informuje, k akým udalostiam v jej priebehu došlo a ako má byť naplánovaná údržba stroja.
  • SIMATIC Notifier: Možnosť nastaviť si upozornenie v smartphone pre dôležité udalosti zo závodov a strojov po celom svete.
  • SIMATIC Performance Insight: Vypočet a prehľad kľúčových ukazovateľov výkonu pre možnú optimalizáciu strojov globálne.
  • IoT Value Plan S: Základný prístup ku cloudovej platforme MindSphere, v rámci ktorého bežia vyššie uvedené aplikácie.

Viac informácií aj s odkazom na objednanie nájdete na tejto linke.


Zdroj: www.siemens.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *