Čo umožňuje nová generácia decentrálnych periférií?

Spoločnosť Siemens uviedla na trh novú generáciu decentrálnych periférií Simatic ET 200eco PN, ktoré nájdu využitie priamo v strojoch a technologických zariadeniach.

Nová rada I/O (vstupno-výstupných) decentrálnych periférií so stupňom krytia IP65 / 67 zahŕňa päť digitálnych I/O zariadení vrátane IO-Linku a ponúka nám celý rad nových funkcií pre moderné koncepcie a požiadavky strojov.


Vyššia kapacita prenosu a podpora redundancie

Nový priemyselný kovový kryt zariadenia spoľahlivo chráni pred UV žiarením a škodlivými látkami aj za nepriaznivých klimatických podmienok, čo umožňuje využiť zariadenia i mimo výrobnej haly.

Spoľahlivá ochrana zariadenia vďaka priemyselnému prevedeniu s kovovým krytom

Zariadenia sú napájané pomocou L-coded zásuvky, ktorá ponúka výrazne vyššiu kapacitu prenosu prúdu. Tieto vlastnosti umožňujú využitie na dlhších káblových trasách v teréne, ako aj na dodávku a pripojenie energeticky náročnejších súčastí (napríklad ventilových terminálov) bez potreby ďalšieho napájania.

Nové I/O zariadenia majú individuálne konfigurovateľné konektory M12 a podporujú redundanciu S2. Sú preto vhodné pre použitie v redundantných systémoch, ako sú vysoko dostupné systémy Simatic S7-1500R / H, ktoré sa využívajú napríklad pre zariadenia nainštalované v železničných a cestných tuneloch.

Jednoduchý prístup k redundantným riešeniam vďaka Simatic S7-1500RH


Flexibilné koncepty automatizácie

Vďaka internému modulárnemu zdieľanému vstupu (MSI) a modulárnemu zdieľanému výstupu (MSO) máme simultánny a nezávislý prístup k čítaniu aktuálnych stavov vstupov a výstupov modulov z viacerých riadiacich systémov, a to bez potreby ďalšieho programovania.

Táto funkcionalita výrazne zvyšuje prehľadnosť informácií o pripojených strojoch a zariadeniach. Funkcia zdieľaného zariadenia znamená, že I/O kanály zariadenia možno rozdeliť medzi dva I/O radiče, čo umožňuje vytvárať pokročilé a flexibilné koncepty automatizácie.


Všeobecné informácie a záver

Nové stroje a zariadenia sú inštalované v súlade s novými konceptmi. Rozvádzače sa zmenšujú alebo dokonca úplne miznú a I/O systémy, ktoré sa predtým používali v rozvádzači, sa nahrádzajú menšími robustnými verziami IP 65/67 s úplnou ochranou pred prachom, vodou a UV žiarením.

Zariadenie možno namontovať takmer kdekoľvek na stroji, čo umožňuje navrhovať stroje menšie, skladnejšie a menej nákladné.

Vďaka tomuto usporiadaniu možno navyše významne znížiť vzdialenosť káblov medzi I/O zariadeniami a senzormi / aktuátormi, čo nielen znižuje náklady na materiál, ale aj zjednodušuje prepravu, inštaláciu, demontáž strojov a znižuje pravdepodobnosť chýb kabeláže.

Decentrálne periférie pre náročné priemyselné podmienky

Zdroj: www.siemens.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *