Riešenie pre mobilnú parametrizáciu frekvenčných meničov

Vďaka aplikácii drivesConnect môžeme ľubovoľný smartphone alebo tablet zmeniť na rozhranie človek-stroj.

S takouto aplikáciou je možné, aby sa konštruktérom a operátorom strojov zjednodušilo parametrizovanie, ovládanie a monitorovanie frekvenčných meničov.

Reč je o frekvenčných meničoch PowerXL spoločnosti Eaton, ktoré teraz môžeme ovládať mobilnými zariadeniami.

Tieto meniče pôsobia veľmi robustnou konštrukciou a disponujú efektívnou riadiacou časťou. Frekvenčne meniče dokážu pokryť oblasti od jednoduchých až po vysoko komplexné aplikácie.

Pred náročnými okolitými vplyvmi sú meniče dokonale chránené vysokým stupňom krytia až IP66 a vďaka zvýšenej ochrane lakovaním PCB dosky sú meniče vhodné tiež pre použitie v prostredí s vysokou vlhkosťou.

https://www.youtube.com/watch?v=Sf90fPDDvXo
Frekvenčné meniče Power XL môžme ovládať mobilnými zariadeniami


Aplikácia kompatibilná s platformami Android a iOS

Aplikácia drivesConnect nám umožňuje ako v režime online i offline používať mobilné zariadenie pre prístup k užívateľsky prívetivej štruktúre parametrov. Zároveň vieme vytvárať alebo upravovať súbory dát vďaka kompatibilite s platformami Android a iOS.

V aplikácii sú zahrnuté monitorovacie a ovládacie funkcie, ktoré sú dostupné vo verzii pre stolné počítače. Môže byť použitá napríklad na ovládanie frekvenčných meničov alebo na vykonávanie diagnostiky.

Aplikácia drivesConnect umožňuje používať zariadenie rovnako v online aj offline režime


Rýchly prenos dát z mobilného zariadenia

Prostredníctvom technológie Bluetooth alebo moderného štandardu Near Field Communication (NFC) elegantne prenesieme z mobilného zariadenia až dve sady dát do modulu DX-COM-STICK. 

Aby bol možný prenos dát cez NFC, musí byť mobilné zariadenie umiestnené vo vzdialenosti niekoľkých centimetrov od DX-COM-STICK (bez napájania). 

Modul DX-COM-STICK určený k prenosu dát z mobilného zariadenia

Použitie štandardov NFC umožňuje nielen rýchly prenos dát, ale tiež zaisťuje tento proces bezpečnejší v prípade, že je zachovaná požadovaná vzdialenosť komunikačných zariadení. Ako posledný krok pre prenos parametrov musí byť bluetooth adaptér vložený do príslušného frekvenčného meniča.

Zariadenie Eaton DX-COM-STICK je bluetooth komunikačný modul, ktorý bol špeciálne vyvinutý pre prenos parametrov do frekvenčných meničov radu PowerXL. 

Komunikačný modul je špeciálne vyvinutý k prenosu parametrov do frekvenčných meničov

K frekvenčným meničom sa komunikačný modul pripája prostredníctvom integrovaného COM portu. V priebehu zavádzania technológie NFC bol modul inovovaný a teraz spĺňa aj nové štandardy Bluetooth pre iOS.

Aplikácia drivesConnect je k dispozícii zadarmo na stiahnutie prostredníctvom App Store spoločnosti Apple (iOS) a obchodu Google Play (pre systémy Android).


Zdroj: www.eaton.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *