Mobilný robot rozširuje možnosti autonómnej prepravy materiálu

Spoločnosť OMRON oznámila uvedenie robota HD-1500, najsilnejšieho a najnovšieho prírastku do firemnej rady mobilných robotov.


Špičkový model autonómnej prepravy v priemysle

Nový model sa vyznačuje nosnosťou až 1 500 kg a je ideálny pre továrne, kde musí riešenie pre autonómnu manipuláciu s materiálom zabezpečiť vyššie nároky úloh priemyselnej automatizácie. Do hry tiež vstupujú požiadavky na implementáciu nových pravidiel pre udržiavanie predpísaných rozostupov medzi ľuďmi v dôsledku pandémie.

Nosnosť modelu HD-1500, ktorá činí 1 500 kg, umožňuje prepravu veľkých automobilových komponentov, ako sú podvozky automobilov a objemné bremená o veľkosti palety, ktoré by sa tradične prepravovali pomocou vysokozdvižných vozíkov.

HD-1500 umožňuje prepravu aj veľkých automobilových komponentov


Automatizácia zložitých systémov prepravy materiálu a logistiky

Na zabezpečenie efektívnej manipulácie s materiálom v továrňach ponúka spoločnosť OMRON špičkový softvér Fleet Manager. Ten dokáže riadiť až 100 mobilných robotov s rôznou veľkosťou, konfiguráciami a nosnosťami v rámci jediného systému, ktorý umožňuje automatizáciu zložitých systémov prepravy materiálu a logistiky.

Softvér Fleet Manager dokáže riadiť až 100 mobilných robotov

Roboty dokážu automaticky prepočítať najvhodnejšiu trasu a bezpečne spolupracovať s ľuďmi a zároveň sa vyhýbať prekážkam. Odpadá pritom nutnosť využívať magnetické pásky na podlahe alebo iné navádzacie zariadenia. Batéria, s ktorou dokáže robot HD-1500 pracovať celú zmenu pod plnou záťažou a obmedziť tak prestoje, sa nabije iba za 36 minút.

HD-1500 dokáže pracovať celú pracovnú zmenu pod plnou záťažou

„Logistika pracovísk, pohyb produktov a materiálu v továrni i v sklade sa stáva pre mnoho spoločností skutočnou prekážkou kvôli množstvu a závažnosti práce, ktorá je previazaná s nutnosťou dodržiavať predpísané rozostupy medzi ľuďmi,“ uvádza generálny riaditeľ spoločnosti OMRON Robotics and Safety Technologies.

„Výrobné prostredie v snahe obmedziť zbytočné prestoje vyžaduje rýchlosť a flexibilitu. Mobilný robot HD-1500 pomáha firmám tento problém riešiť, pretože môže pracovať neúnavne, presne, nepretržite a bezpečne spoločne s ľuďmi, “ dodáva generálny riaditeľ.

Predstavenie autonómneho mobilného robota HD-1500


Hlavné výhody modelu HD-1500

1. Vyššia nosnosť a robustnejšia konštrukcia: Robot dokáže vo výrobných prevádzkach manipulovať so záťažou veľkosti palety a obmedzuje tak potrebu využívania vysokozdvižných vozíkov. Odolný kovový plášť je robustný a nepoškodia ho ani silné neúmyselné vonkajšie nárazy.

2. Rýchlejšie návratnosť investícií: Model HD-1500 predstavuje riešenie pre automatizáciu zložitých a nebezpečných činností. V organizáciách môžeme obmedziť používanie vysokozdvižných vozíkov a bezpečne tak prepravovať veľké palety s hotovým tovarom, objemné materiály v potravinárskom priemysle, alebo rámy automobilov.

Pracovníci sa teraz môžu lepšie sústrediť na dôležitejšie úlohy a zákazníci dostávajú možnosť viac naložiť, absolvovať menší počet ciest s ťažšími nákladmi, a teda zvýšiť návratnosť investícií. S robotom HD-1500 môžeme zvládnuť viac práce s menším počtom zariadení.

3. Prispôsobiteľný robotický park: Skupiny mobilných robotov môžu byť teraz výrazne pestrejšie, ale napriek tomu sa dajú riadiť rovnakým systémom. Aplikácia Fleet Manager spoločnosti OMRON umožňuje riadiť v rámci jediného systému až 100 mobilných robotov, vrátane HD-1500, a dosahovať pritom vysokých výkonov.

Vďaka optimalizovanému riadeniu prevádzky, správe batérií a smerovaniu vozidiel môžeme model HD-1500 doplniť do svojich robotických parkov bez obáv o bezpečnosť, kompatibilitu alebo výkon.


Zdroj: www.omron.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *