Veľtrh SPS Connect v plne virtuálnom formáte

Agentúra Mesago Messe Frankfurt sa rozhodla zrušiť tohtoročný veľtrh SPS (Smart Production Solutions) v Norimbergu. Vo svojej tlačovej správe uvádza, že veľtrh sa uskutoční v „plne virtuálnom formáte“.


Veľtrh SPS v Norimbergu bol zrušený

Prezident agentúry Mesago pán Martin Roschkowski vo svojom vyjadrení nenecháva nikoho na pochybách: „Sme veľmi sklamaní, že sme boli nútení tohtoročnú akciu SPS v Norimbergu zrušiť.“

Zaujímavé a zároveň varovné sú dôvody, ktoré uvádza:

„Začiatkom leta všetko napredovalo správnym smerom a boli sme si takmer istí, že veľtrh sa v novembri uskutoční. Všetky bezpečnostné a hygienické opatrenia, ktoré sme v tom čase pripravili, boli prijaté kladne a s mnohými ľuďmi, ktorí sa na organizovaní SPS podieľali, sme ich aj ďalej rozvíjali.

„Bol to pre nás ďalší príklad, ako komunita okolo veľtrhu SPS dobre spolupracuje a všetkým, ktorí sa na tom podieľali, patrí naša úprimná vďaka. „

Agentúra Mesago Messe Frankfurt sa rozhodla zrušiť tohtoročný veľtrh SPS v Norimbergu


Zdravie zamestnancov na prvom mieste

Zatiaľ čo iné veľtržné správy a spoločnosti často kladú rušenie veľtrhov za vinu vládam a úradom, Mesago priznáva, že dôvod je niekde inde: „Hlavným dôvodom sú vážne obavy mnohých účastníkov v súvislosti s veľmi rozdielnymi okolitými podmienkami a rovnako aj zdravie ich zamestnancov.

Prísne hygienické pravidlá, nutnosť udržiavať odstup a obmedzenie cestovania spolu s ekonomickou neistotou v dôsledku pandémie sú príčinou, že by nebolo možné SPS usporiadať v takej kvalite, akú by účastníci očakávali.

Príčinami v tomto prípade nie sú obmedzenia bavorskej vlády a úradov, alebo neochota správy veľtrhu podrobiť sa prísnym pravidlám, ale rozhodnutie samotných vystavovateľov. Do akej miery za ním sú obavy zo zdravotného rizika a do akej miery ekonomická neistota, nie je zrejmé.

Rušenie veľtrhov ako na Slovensku, tak aj v Nemecku ale ukazuje, že „preinvestovanie sa z krízy“ firmy neberú za svoje. O špecifikácii veľkých investičných projektov a oslovenie uchádzačov do výberového konania sa totiž často rozhoduje práve na veľtrhoch. Bez veľtrhov tak nemôže byť o nejakom „preinvestovaní“ reč.

Zrušenie veľtrhu je rozhodnutím samotných vystavovateľov najmä kvôli zdraviu zamestnancov


Veľtrh ako “most“ k investičným zámerom automatizácie a digitalizácie

„Veľtrh SPS je známy podrobnými technickými diskusiami a cennými rozhovormi medzi vystavovateľmi a návštevníkmi,“ uvádza Schulz-Metznerová, viceprezidentka veľtrhu SPS. Práve z týchto diskusií potom vznikajú investičné zámery a projekty automatizácie a digitalizácie pre konkrétne stroje, pracoviská, alebo komplexnú podnikovú štruktúrú.

Ako náhradu chystá Mesago virtuálnu akciu SPS Connect, ktorá sa uskutoční v rovnakej dobe, teda od 24. novembra. Informácie o nej budú k dispozícii na www.sps-exhibition.com.

Zrušenie ďalšieho veľtrhu, jedného z najvýznamnejších v odbore priemyselnej automatizácie, je ďalšou ťažkou ranou nielen pre nemecké hospodárstvo.

Agentúra Mesago chystá ako náhradu za veľtrh virtuálnu akciu SPS Connect

Zdroj: www.sps.mesago.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *