Hravé štúdium programovania pomocou stolových modulových robotov

Takýto robot je síce oveľa menší ako jeho veľkí bratia, ale chová sa úplne rovnako ako skutočný 6-osý robot. Pre žiakov a študentov je to optimálna pomôcka k štúdiu. Vyzerá síce ako hračka, funguje ale ako skutočný robot. Spoločnosť OrangeApps GmbH spustila výrobu robota zo systémových modulov.


Univerzálny školiaci robot pre kohokoľvek

Či už pre školu, univerzitu, v rámci školenia alebo jednoducho len do vlastnej domácnosti: Nový školiaci robot od spoločnosti OrangeApps je optimálny pre zoznámenie sa so 6-osým robotom a jeho ovládaním mimo priemyselnej haly.

Miniatúrny robot sa skladá z 1 010 plastových systémových modulov, motorov a senzorov a pomocou príslušného softvéru je možné ho ovládať a programovať rovnako ako skutočné roboty od firmy KUKA, ako napríklad KR QUANTEC alebo KR IONTEC.

Školiaci robot je optimálny pre zoznámenie sa so 6-osým robotom


Školiace roboty pomáhajú budúcim programátorom

OrangeApps vyvíja pre firmu KUKA a ďalších priemyselných partnerov individuálne softvérové ​​riešenia pre robotické systémy – spravidla pre také, ktoré sa používajú v priemyselnom odvetví. Softvér k programovaniu školiacich robotov pozostáva z KUKA.OfficeLite a z mobilnej aplikácie spoločnosti OrangeApps.

Je dobré vedieť, že KUKA ponúka špeciálne „Vzdelávacie“ licencie pre školy a univerzity. Pomocou školiaceho robota chce OrangeApps budúcim programátorom a operátorom robotov umožniť nahliadnutie do mechaniky a elektroniky 6-osého robota.

Miniatúrny robot sa skladá z viac ako 1000 plastových systémových modulov, motorov a senzorov


Robot zo systémových modulov najmä pre účely vzdelávania

Stolné roboty existujú v limitovanom počte v 3 variantoch:

Sada 1 obsahuje softvér, káble, návod pre zostavenie a zoznam potrebných technických modulov od poskytovateľa systémových modulov. Ak tieto moduly už máme, môžeme sa pustiť rovno do práce.

Sada 2 obsahuje celkový balík všetkých potrebných modulov a software.

Sada 3 je ideálna pre každého, kto nemá trpezlivosť, náladu a ani čas na zostavenie robota svojpomocne: v tomto prípade dostaneme kompletne zostaveného robota vrátane softvéru.

Orangeapps vyvíja individuálne softvérové ​​riešenia pre robotické systémy


Predchádzajúce znalosti nie sú pre zostavenie robota potrebné

Konateľ firmy OrangeApps a vynálezca školiaceho robota Daniel Schmidt všetkých ubezbečuje:

„S trochou obratnosti si mladí ľudia vo veku od 13, 14 rokov poradia so zostavením robota za štyri až päť hodín.“ A pritom sa hravým spôsobom naučia veľa vecí o kinematike, prevodovke, motoroch a ďalších mechatronických komponentoch. „

„Rovnako ako v prípade skutočných robotov od firmy KUKA, môžeme aj školiace roboty programovať a ovládať pomocou príslušnej mobilnej aplikácie,“ uvádza Daniel Schmidt, konateľ spoločnosti OrangeApps.

Školiace roboty možno programovať a ovládať pomocou príslušnej mobilnej aplikácie

Zdroj: www.kuka.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *