Predstavujeme najmenšie priemyselné prepínače na trhu

Priemyselné switche ETHERLINE® ACCESS prepájajú jednotlivé sieťové segmenty a plnia tak celú radu užívateľských požiadaviek. Tieto kompaktné zariadenia, ktoré je možné používať aj ako NAT switche, sa vďaka výrobe v Nemecku vyznačujú vysokou kvalitou.


Na rozmeroch pri inštalácii priemyselného rozvádzača záleží

Rozvádzače bývajú často preplnené rôznou kabelážou a konektormi a jednou z vecí, na ktorú už nezostáva miesto, je priemyselný prepínač. Technici často hľadajú množstvo rôznych trikov, aby zapojili všetko, čo je potrebné.

Jednou z možností je inštalácia hornej lišty tak, aby priemyselný prepínač smeroval nadol. Funguje to, ale príliš elegantné riešenie to nie je a navyše inštalácia je ďaleko zložitejšia.

Nové priemyselné prepínače ETHERLINE® ACCESS pre PROFINET® sú najmenšie na trhu a ich rozmery sú natoľko kompaktné, že sa zmestia dokonca aj do extrémne malých rozvádzačov bez akýchkoľvek úprav. Priemyselné prepínače sú k dispozícii ako riadené s 4, 8 a 16 portami a neriadené s 5, 8 a 16 portami.

Porovnanie s inými výrobkami na trhu ukazuje, aké úspory priestoru možno dosiahnuť. Napríklad 16 portová verzia z dielne Lapp vyžaduje menej inštalačného priestoru než štandardný 8 portový priemyselný prepínač. Priemyselné prepínače LAPP sú navrhnuté pre použitie v drsnom priemyselnom prostredí a tiež v širokom teplotnom rozsahu od -40 ° C do + 75 ° C.


Tvorba firemnej siete bez obmedzenia

Ďalšou výzvou, ktorej čelí veľa firiem, je prepojenie strojov medzi sebou a tiež prepojenie do ďalších úrovní v rámci firemnej siete. Výrobcovia u svojich strojov poskytujú zhodný rozsah IP adries. Ak však firma chce zosieťovať niekoľko takých strojov, dôjde ku konfliktu duplicitných IP adries.

V takom prípade sa vyžaduje inštalácia napríklad prepínača ETHERLINE® ACCESS NF04T NAT / Firewall, ktorý funguje ako prostredník v IP sieti a kombinuje funkciu routeru (3. vrstva modelu ISO OSI) a priemyselného prepínača (2. vrstva). Tento kompaktný prepínač má štyri porty RJ45 – jeden WAN port pre firemnú sieť vyššej úrovne a tri LAN porty pre siete na úrovni strojov.

Vďaka tomu je vytváranie firemných sietí hračkou, ako ukazujú aj tieto tri prevádzkové režimy:


1. Základný NAT

Prepínač priradí každej IP adrese v internej sieti LAN jedinečnú IP adresu v rozsahu voľných adries externej siete WAN pomocou NAT (Network Address Translation). To umožňuje prepojenie množstva počítačov a strojov v rámci firemnej siete s možnosťou identifikácie každého zariadenia z externej siete.


2. Machine to machine (M2M) NAT

V tejto verzii niekoľko prepínačov organizuje prenos dát medzi niekoľkými internými sieťami IPv4 do vyššej úrovne. Interné siete / počítače / stroje tu môžu mať rovnakú IP adresu; každý priemyselný prepínač prekladá IP adresy pomocou protokolu NAT, takže stroje alebo počítače s rovnakými IP adresami možno jednoznačne identifikovať z firemnej siete.


3.
Presmerovanie portov

V tomto prípade priemyselný prepínač priradí viac interných IP adries externej IP adrese. Táto možnosť sa využíva v prípade, že užívateľ nechce schváliť žiadne iné IP adresy.


Zníženie nákladov až o 30% vďaka routeru

Uvedených aplikácií je už samozrejme možno dosiahnuť dlhodobo, ale riešenie vyžadovalo nákup priemyselných routerov, ktoré sú oveľa drahšie ako routery pripojené doma k internetu. Súčasťou priemyselného prepínača ETHERLINE® ACCESS NF04T NAT / Firewall je aj router a vďaka tomu môžeme ušetriť až 30% nákladov.

Výhodu pre užívateľov predstavuje vstavaná konfigurovateľná brána firewall vo všetkých uvedených prevádzkových režimoch, ktorá blokuje útoky hackerov na IT a výrobné zariadenia v priemyselných firmách.


Switche pre priemyselnú dátovú komunikáciu

Neriadený priemyselný prepínač ETHERLINE® ACCESS U04TP01T je vhodný pre zariadenie bez vlastného napájania. Jeho štyri porty RJ45 umožňujú PoE – napájanie cez Ethernet (Power Over Ethernet); môžu napájať napríklad kamery v procese zabezpečovania kvality alebo Wi-Fi prístupové body.

Ak požadujeme vysokú prenosovú rýchlosť na veľké vzdialenosti, ETHERLINE® ACCESS M08T02GSFP by mohla byť ideálna voľba. Okrem ôsmich portov RJ45 má riadený priemyselný prepínač tiež dva porty SFP pre pripojenie káblov s optickými vláknami pre rýchly gigabitový Ethernet, čo je využiteľné v prostrediach s vysokými požiadavkami na EMC (Elektromagnetická kompatibilita).

K dispozícii sú samozrejme aj vhodné moduly SFP pre prevod optického signálu na elektrický signál s rýchlosťou až 1 Gbit / s.


Zdroj: www.lappgroup.com, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *