Tím z Košíc a KUKA Robotics vyvíjajú platformu na automatizovanú výrobu

Riešenie na ktorom kooperujú špecialisti na výrobu automatizovaných robotov a Deutche Telekom umožní paralelnú obsluhu robotov pri znížení nákladov na platformu.


Vznik spolupráce na vývoj platformy

Priemyselná výroba využíva v súčasnosti na svoju prevádzku dátové centrá a cloudové úložiská, ktoré sú vzdialené od skutočného miesta výroby. To môže pri akejkoľvek komplikácii či oneskorení v aplikáciách, ktoré riadia automatizovanú výrobu, predstavovať zastavenie celej výroby.

Tento problém rieši partnerstvo špecialistov na automatizáciu a poskytovateľov IT služieb.

Platforma vzniká v rámci spolupráce spoločnosti KUKA Robotics, ktorá sa venuje výrobe automatizovaných robotov, a Deutsche Telekom, globálneho koncernu informačno-komunikačných technológií. Vývoj spoločného produktu prebieha v košickej spoločnosti Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia.

Riešenie umožní paralelnú obsluhu robotov pri znížení nákladov na platformu


Vývoj prebieha priamo v Košiciach

„Našou úlohou je vývoj samoobslužnej platformy, ktorá zabezpečí plynulý chod aplikácie obsluhujúcej robotizovanú výrobu. Sme radi, že Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia je pre KUKA Robotics silným partnerom a že na spoločnom produkte môžeme využiť  naše skúsenosti s návrhom a dizajnom infraštruktúry,”  uvádza Product Manager z Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia.

Spoločný produkt, ktorý vznikne zo spolupráce, zabezpečí chod aplikácie pre viacerých robotov výrobnej linky. Celý vývoj produktu – procesná aj technická časť, prebieha na východe Slovenska. V Košiciach v Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia navrhujú architektúru produktu, využívané technológie aj riešenia pre správu.

Spoločný produkt zabezpečí chod aplikácie pre viacerých robotov výrobnej linky


Platforma je User – friendly“

„Cieľom je vytvoriť aplikáciu, ktorá bude užívateľsky prístupná na úrovni bežných produktov. Vďaka automatizovaným a samoobslužným funkciám bude možné znížiť cenu produktu, urobiť ho dostupnejším a zároveň atraktívnejším pre koncového zákazníka, ktorý si bude schopný sám dodať najnovšiu verziu.

„Platforma je dimenzovaná tak, aby spĺňala štandardy aj technické nároky, zároveň však minimalizujeme technický servis a operačný vstup od nás ako dodávateľa,” dopĺňa Product Manager.

V najväčšej IT firme na východe Slovenska sa edge computingu venuje tím špecialistov. Pracuje na vývoji produktov, ktoré ponúkajú možnosť priniesť výpočet a beh aplíkacií naročných na prenos dát alebo sieťový prenos priamo na mieste, kde sú dáta generované.

Cieľom je vytvoriť užívateľsky prístupnú aplikáciu na úrovni bežných produktov


Posun v portfóliu k edge computingu

„Nie všetky aplikácie môžu byť migrované do cloudu alebo bežať vo vzdialenom cloudovom prostredí, navyše rozvoj 5G sietí a aplikácií s tým súvisiacimi zvyšuje potrebu, aby výpočtový výkon prebiehal priamo na mieste, kde dáta generujú.

Práve v oblasti automatizovanej výroby sú špecifické požiadavky technického charakteru pre nízku latenciu, vysoký prenos dát, veľké množstvo dát a samozrejme aj z hľadiska bezpečnosti a citlivosti údajov.”

Pre Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia je spolupráca s KUKA Robotics zaujímavá aj preto, lebo môžeme ukázať posuny v našom portfóliu smerom k automatizácií platforiem pre edge computing a našu schopnosť vyvinúť produkt na mieru podľa predstáv priemyselného zákazníka.“

Spolupráca umožní získať aj „know-how“ smerom k automatizácií platforiem pre edge computing


Prototyp je vo fáze testovania

Finálny produkt spolupráce KUKA robotics a Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia prinesie na trh riešenie pre obsluhu veľkého množstva robotov paralelne a finálnemu zákazníkovi zjednoduší správu celej aplikácie. Firmám priemyselnej výroby prináša cenovo dostupný produkt aplikovateľný pre viacero robotov a s možnosťou „in-house“ správy produktu.

„V súčasnosti spoločne testujeme prototyp, prechádzame si jednotlivé procesy, funkčnosť platformy v špecifických priemyselných podmienkach, akými je vysoká miera prašnosti či vysoké teploty .

„Pripravujeme už aj druhú verziu produktu s ďalšími funkcionalitami,” uzatvára Produktový Manažér a dodáva, že finálny produkt bude vďaka škálovateľnosti aplikovateľný pre široké spektrum priemyselných zákazníkov.


Zdroj: kuka, touchit, deutche telekom it solution, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *