Ako integrovať priemyselných robotov do TIA portálu?

Integrácia robotov je vďaka SIMATIC Robot Integrator ešte jednoduchšia. Umožňuje jednotné pripojenie robotov prostredníctvom portálu TIA – bez ohľadu na výrobcu. To znamená, že môžeme integrovať ľubovoľného robota v čo najkratšom čase.


Výsledok spolupráce s výrobcami priemyselných robotov

Spoločnosť Siemens rozširuje možnosti TIA (Totally Integrated Automation) portálu pre oblasť priemyselných robotov a predstavuje novú funkciu – univerzálnu knižnicu Simatic Robot Library – v koncepte Simatic Robot Integrator, ktorá nahrádza predchádzajúce knižnice pre jednotlivých výrobcov.

Nová funkcia vznikla v úzkej spolupráci s výrobcami priemyselných robotov ABB Robotics, Comau, Epson, FANUC, Kawasaki Robotics, KUKA, Panasonic Industry, Stäubli, Techman Robot, Yamaha a YASKAWA.

Nová funkcia Simatic Robot Library vznikla aj vďaka spolupráci s výrobcami priemyselných robotov


Šetrenie nákladov v prípade výmeny robota za model od iného výrobcu

Novinka umožní programovať väčšinu priemyselných robotov na trhu v TIA portáli pomocou knižnice Simatic Robot Library a využívať štandardné prevádzkové koncepty založené na Simatic Robot Integrator a Simatic HMI.

To znamená, že vytvorené programové kódy a programové celky bude možné opakovane používať, čo nám ušetrí čas aj náklady v prípade výmeny robota za model od iného výrobcu.

Integrácia do TIA portálu tiež umožňuje jednoduchú kombináciu robotov s ďalšími technológiami, ako sú riadiace systémy Simatic, cloudové služby, aplikácie pre Edge dáta analýzy alebo automatizačné prvky využívajúce umelú inteligenciu.

Jednotné pripojenie robota prostredníctvom portálu TIA – bez ohľadu na výrobcu


30%
úspora času na inžiniering

Vďaka štandardnému prostrediu TIA portál používatelia ušetria až 30 percent času pri navrhovaní nových systémov. Vylepšené ovládanie navyše zvyšuje efektivitu a jednotný vzhľad obrazoviek pre prácu so zariadeniami rôznych výrobcov uľahčujú prevádzku.

S funkciou Simatic Robot Library užívatelia nepotrebujú špecifické znalosti programovania na daný typ robota, potrebujú iba skúsenosti s TIA portálom.

S funkciou Simatic Robot Library niesú potrebné špecifické znalosti programovania


Čo je Simatic Robot Integrator ?

Simatic Robot Integrator je vopred pripravená aplikácia, ktorá je priamo integrovaná do projektu stroja / linky v TIA portále. V kombinácii s novou funkciou Simatic Robot Library umožňuje užívateľom sťahovať programové príklady pre prevádzku a ihneď ovládať roboty po ich nakonfigurovaní.

Simatic HMI tiež ponúka obľúbené online programovacie funkcie pre inching, teach-in alebo vytváranie ciest pre roboty všetkých výrobcov. 

Ukážka programovania robotov pomocou portálu Siemens TIA

Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *