4 trendy v oblasti správy frekvenčných meničov

Pokiaľ sa zaujímate o svet nových technológií, ktoré sa neustále vyvíjajú, pravdepodobne máte čo robiť, aby ste stíhali sledovať všetky najnovšie trendy. Dnes si niečo povieme o frekvenčných meničoch (Variable Frequency Drives – VFD).


Trh frekvenčných meničov rastie

Dopyt po efektívnom riadení motorov z dôvodu rastúcich cien energií a trendu zvyšovania energetickej účinnosti priniesli nárast dopytu po frekvenčných meničoch.

Očakáva sa, že v nasledujúcich dvoch rokoch bude trh frekvenčných meničov rásť tempom 5,94% (CAGR). Nie je teda žiadnym prekvapením, že výrobcovia investujú do najmodernejších technológií frekvenčných meničov.

Najnovšie vylepšenia softvéru a hardvéru frekvenčných meničov riešia obvyklé problémy, s ktorými sa výrobcovia OEM, systémoví integrátori, ale aj samotní výrobcovia stretávali po celé roky: umožňujú im dokázať viac – rýchlejšie a jednoduchšie – s menej prostriedkami.

Nižšie uvádzame štyri aktuálne trendy v oblasti správy frekvenčných meničov.

Očakáva sa, že trh frekvenčných meničov by mal v nasledujúcom období rásť medziročne takmer o 6%


1. Bezdrôtová diagnostika

Bezdrôtová diagnostika predstavuje budúcnosť frekvenčných meničov, či už sa k nej využíva Wi-Fi, Bluetooth, alebo úplne iná technológia. V typickom závode, kde môže byť prístup k meniču v uzavretej skrini komplikovaný, sa môžu technici pripojiť k systému na diaľku priamo prostredníctvom bezdrôtového rozhrania zabudovaného do meniča.

On-line softvér umožňuje technikom prezerať a diagnostikovať problémy, bez toho aby museli byť vo fyzickom kontakte s meničom alebo s jeho skriňou.

Online prostredie umožňuje prezeranie a diagnostiku bez nutnosti fyzického kontaktu


2. Flexibilná integrácia

Frekvenčné meniče s flexibilnou integráciou nám umožňujú zvoliť menič zodpovedajúci danej aplikácii a následne pracovať s rozhraním programovateľného automatu (PLC) vyššej úrovne podľa vlastnej voľby. Keď výrobca OEM predáva nejaký stroj zákazníkom na tuzemskom trhu i do zahraničia, regionálne preferencie používania PLC nie sú prekážkou pre integráciu stroja.

Výrobca OEM môže siahnuť po frekvenčnom meniči s rôznymi možnosťami komunikácie, zvoliť verziu vhodnú pre príslušný stroj a vybrať variantu zodpovedajúcu riadiacemu prvku vyššej úrovne u konkrétneho zákazníka.

Frekvenčné meniče, ktoré sú vyvinuté špeciálne s ohľadom na flexibilnú integráciu, sú zvyčajne zložené so základného meniča a riadiacich alebo sieťových modulov, ktoré možno voliť podľa vlastnej potreby.


3. Modulárna pamäť

Už je dávno za nami obdobie, kedy sme ako technici museli ísť ku klávesnici a programovať náhradný frekvenčný menič. Pre prenos konfigurácie na náhradný frekvenčný menič bude čoskoro vecou minulosti aj nutnosť použiť PC alebo USB.

V dnešnej dobe využívajú frekvenčné meniče vyberateľnú a modulárnu pamäť bez nutnosti neustáleho napájania, ktorá zrýchľuje a uľahčuje údržbu. Stráca sa potreba pripájať ďalší hardvér. Ak sa frekvenčný menič pokazí, stačí z neho vytiahnuť pamäť a jednoducho ju vložiť do nového.

Moderné frekvenčné meniče využívajú vyberateľnú a modulárnu pamäť bez nutnosti neustáleho napájania


4. Prediktívna údržba

Výrobcovia zhromažďujú zo svojich strojov enormné množstvo dát pre získanie podnikovej informovanosti, na ktorej je postavená prediktívna údržba.

Internet vecí (Internet of Things – IoT), globálny trend prejavujúci sa v každom odvetví, mal vplyv na frekvenčné meniče v tom, že zrýchlil a zjednodušil tok informácií od stroja k technikovi a zase naspäť. Výrobcovia preto pristupujú k zmenám vo všetkých sférach, od strojov až po IT oddelenie, aby uľahčili zber, analýzu a využitie dát z frekvenčných meničov.

Z hľadiska hardvéru ide o ústup od sériového pripojenia a k preferencii siete Ethernet. Pre IT oddelenie nie sú ethernetové prepínače, “hubs“ a routre ničím novým, čo prispieva k bezproblémovej integrácii prenosu dát.

Komplexné komunikačné stratégie vyžadujú od moderných frekvenčných meničov hlásenie stavu počítadiel po celú dobu prevádzkovej životnosti meniča, ukazovateľov o objeme výroby, odstávok, výstupného výkonu a ďalších informácií, ktoré prispievajú k lepšiemu rozhodovaniu v reálnom čase.

Pre koncept prediktívnej údržby je kľúčovým zhromažďovanie veľkého množstva dát zo strojov

Zdroj: Lenze, upravil Automatizacia365.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *